Përbërja me një frazë të arkitektit Juan Montoya dhe një mur microcemento të pigmentuar me një ngjyrë të shkretëtirës
Përbërja me një frazë të arkitektit Juan Montoya dhe një mur microcemento të pigmentuar me një ngjyrë të shkretëtirës

Lajme

Zyra me dysheme resinë epoksi në ngjyrë të errët

Dysheme e rezinës epoksi: Pavimenti më i mirë industrial

3/05/2023

Dysheme e rezinës epoksi është bërë një nga opsionet më të preferuara të dekoruesve dhe të brendshmeve në vitet e fundit falë versatilitetit të saj të madh dhe estetikës së saj avangardiste.

Sallë e jetës me mur të microcento të zezë

Teksturat e mikrocementit: përfundimet e pakufizuara

3/05/2023

Teksturat e mikrocementit sjellin mundësinë e krijimit të një personalizimi unik për çdo projekt pa asnjë kufizim të opsioneve dhe përfundimeve.

Kuzhinë me mur të veshur me microçimento mbi pllaka

Mikrocemento mbi pllaka: avantazhet, truket dhe hapat për tu ndjekur

9/12/2022

Mikrocemento mbi pllaka është një nga rinovimet dekorative më të bëra në vitet e fundit dhe t'ju mësojmë si ta bëni si një ekspert.

Salon i mbuluar me cement dekorativ në mur

Çimento dekorative: veshje e vazhdueshme për të krijuar hapësira pa punim

7/12/2022

Çimento dekorative njihet në panoramën e dekorimit për avantazhet e saj estetike dhe funksionale që krijojnë sipërfaqe me pamje origjinale dhe të qëndrueshme.

Guaska kuzhine me bojë dekorative në mur

Bojë dekorative: njihni avantazhet e saj, llojet dhe fushat e aplikimit

1/12/2022

Boja dekorative konsiderohet një nga teknikat më efikase në dekorim falë cilësive të saj, llojeve të shumta dhe versatilitetit.

Beton i shtypur në ngjyrë gri në pishinë

Beton i shtypur për pishina: arsyet e një alternative të suksesshme

29/11/2022

Njihuni përse betoni i shtypur për pishinat është shndërruar në një nga alternativat dekorative më të kërkuara dhe më të vlerësuara nga ekspertët.

Microcemento në të jashtme: zonat e përdorimit, avantazhet dhe si të aplikon

Mikrocement në jashtësipërfaqe: zona e përdorimit, avantazhet dhe si të aplikohet

24/11/2022

Njihuni me mikrocementin në jashtësipërfaqe dhe pse është një material aq i kërkuar nga profesionistët e sektorit për restaurimin e fasadave, tarracave dhe pishinave.

Microcemento mbi dysheme radiante: Avantazhet dhe problemet për t'u shmangur

Aplikimi i mikrocement-it mbi ngrohjen me rrymë nëpër dysheme

22/11/2022

Në këtë artikull zhvillojmë pse mikrocement mbi dyshemenë me ngrohje është opsioni më i mirë i ngrohjes për shtëpinë tuaj për numrin e madh të avantazheve të tij.

Çmimi i betonit të shtypur: faktorët që duhet të konsideroni në projektin tuaj

Çmimi i betonit të shtypur: faktorët që duhet të konsideroni në projektin tuaj

17/11/2022

Çmimi i betonit të shtypur mund të ndryshojë në varësi të një sërë faktorësh. Më poshtë ju i tregojmë ato, si dhe mënyrën më të mirë për të kursyer në rikonstruksionin tuaj.

Blatnat e microcemento: një trend në rritje

Tezgahët e mikrocement-it: një trend rritës

15/11/2022

Tezgahët e mikrocementit janë kthyer në një ndër alternativat më të mira në dekorimin e banjove dhe kuzhinave, falë funksionalitetit dhe estetikës së tyre.

Ngjyrat e microcemento: tendencat dhe truket për të triumfuar

Ngjyrat e mikrocementit: truke për një zgjedhje të suksesshme

10/11/2022

Gjeni një larmi të gjerë të ngjyrave të mikrocementit dhe mësoni si të zgjidhni si një profesionist për të arritur rezultate të suksesshme.

Beton i shtypurimitacion druri: avantazhet dhe mënyra e përdorimit

Betoni i shtypurimit imitim druri: vetëm avantazhe

8/11/2022

Betoni i shtypurimit që imiton drurin është bërë një nga alternativat më të kërkuara dekorative për renovimin e hapësirave. Njihuni pse!

Guaska kuzhinë e vogël: truket dhe materialet për të optimizuar hapësirën

Kuzhinë e vogël: truket dhe materialet për optimizimin e hapësirës

4/11/2022

Njihuni me këshillat, stilet dhe materialet më të mira për të bërë kuzhinën tuaj të vogël pallatin tuaj me optimizimin maksimal të hapësirave. Merrni shënim!

Mortar kalku MyKal: çfarë është, llojet, avantazhet dhe fushat e përdorimit

Malteri i kalcit MyKal: çfarë është, llojet, avantazhet dhe fushat e përdorimit

2/11/2022

Flasim për mbulimin dekorativ milenar, malterin e kalcit. Prezantojmë tiparet, përdorimet dhe avantazhet e tij. Do të detajojmë pse ky malter po arrin sukses në ditët e sotme.

MyRevest prezanton barnizën e saj të re poliuretano akrilik MySealant DSV

MyRevest prezanton barnizën e re akrilike poliuretanike MySealant DSV

28/10/2022

Po prezantojmë MySealant DSV, sigurimin tonë të ri poliuretan akrik i dy komponentësh në tretës, me të cilin nxisim estetikën dhe ngjyrën e mikrocementit.

Shtypja e betonit: Cilësitë, llojet dhe këshillat.

Dysheme betoni të shtypur: Cilësitë, llojet dhe këshillat

26/10/2022

Dyshemet e betonit të shtypur janë një mundësi e mrekullueshme për dekorimin e zonave të kalueshme të çdo mjedisi, duke siguruar rezistencë të madhe dhe bukuri.

Cement i gdhendur: përparësitë dhe kundërshtitë e këtij mbulimi të dyshemeve

Betoni i puluar: përparësitë dhe kundërshtitë e kësaj mbulese për dysheme

11/04/2022

Betoni i puluar është gjithmonë më i pranishëm në çdo dysheme, por, si çdo material tjetër, ka përparësitë dhe disavantazhet e veta. Zbuloni gjithçka rreth kësaj mbulese në këtë lajm.

Shkallët e microcemento: truket dhe këshillat e aplikimit

Shkallët e mikrocementit: truket dhe këshillat e aplikimit

23/09/2021

Shkallët e mikrocementit ofrojnë finishe unike që transmetojnë përsosur esencën e çdo stili dekorativ. Zbuloni guidën tonë për aplikimin e mikrocementit në shkallë.

Microcemento në terasë: përparësitë, aplikimi dhe këshillat dekorative

Mikrocement në verandë: avantazhet, aplikimi dhe këshilla dekorative

27/08/2021

Mikrocementi në verandë është aleati më i mirë për të krijuar hapsira të jashtme unike. Dekorimi i kësaj pjesë të shtëpisë është i domosdoshëm që ajo të bëhet një hapsirë e mësuar. Zbuloni detajet që veranda të transmetojë një stil tërheqës.

Çmimi i microcemento: sa kushton një mbulim cilësor?

Çmimi i mikrocementit: sa kushton një mbulim cilësor?

26/08/2021

Mikrocementi kombinon finishe estetikisht spektakolare me performanca të larta që e kanë bërë atë mbulimin dekorativ të modës për dekorues dhe arkitektë. Por, sa kushton vendosja e mikrocementit dhe nga çfarë faktorësh varet çmimi?

Microcemento në mure, trendi që ka ardhur për të mbetur

Gërma venedikase: si të arrini mure dekorimi të lartë?

16/07/2021

Kërkesa në çdo projekt ndërtimi është gjithmonë edhe më e madhe, prandaj profesionistët duhet të jenë imazh i cilësisë dhe të ofrojnë një spektër të gjerë të opsioneve për të arritur ambientet elegante. Dhe nëse flasim për dekorim të lartë, është e domosdoshme të flasim për gërmen venedikase.

Microcemento në mure, trendi që ka ardhur për të mbetur

Si të aplikohet mikrocementi hap pas hapi: udhëzues i plotë për mbështjelljen e dyshemeve

12/07/2021

Mikrocementi është një material i përshtatshëm dhe që u përshtatet çdo stili dekorativ, por aplikimi i tij kërkon përvojë dhe njohuri të mirë të detajeve të rinj për të arritur fundime profesionale. Në këtë post do të shpjegojmë hap pas hapi se si të aplikojmë mikrocement në dysheme dhe mure.

Microcemento në mure, trendi që ka ardhur për të mbetur

Mikrocementi në mure, trendi që erdhi për të qëndruar

08/07/2021

Muret e mikrocementit janë trend në dekorim dhe çdo ditë janë më shumë njerëzit që mendojnë për këtë mbështjellje të vazhdueshme kur planifikojnë një ndryshim në shtëpi ose në zyrë. Na ndiqni për të njohur procesin e aplikimit.

Microcemento dhe dru: një tandem për të ëndërruar

Mikrocement dhe dru: një tandem për të ëndërruar

02/07/2021

Fjala shtëpi përfshin shumë kuptime. Është strehim i ynë, është përqafimi që na duhet pas ditës së gjatë dhe vendi ku të mbrohemi. Prandaj, është e domosdoshme t'i kujdesesh dhe të kërkojë dekorimin e përsosur që do të zbukurojë çdo hapësirë të tij në mënyrë që të ndihemi të rehatshëm.

Këshilla për aplikimin e barniz poliuretano

Këshilla për aplikimin e barnës poliuretane

28/06/2021

Projektet e mëdha dallohen për kujdesin në detajet e vogla në fundime. Kur mendojmë për detaje mendojmë për harmoni, për elegancë dhe për të theksuar bukurinë natyrore të hapësirës që do të mbështjellim. Por rruga e shkëlqimit në fundime nuk mund të ecë pa ndihmën e barnës poliuretane.

Pse microcemento ka pushtuar dekorimin e interierit?

Pse mikrocementi ka pushtuar dekorimin e interierit?

16/06/2021

Cimenti i pulitur ishte një prej materialeve më të përdorura në shekullin XX në hapësira industriale dhe apartamente, por me kalimin e viteve mikrocementi është kthyer në mbështjelljen që krijon trend në dekorimin e interierit.

Microcemento në guaska, kapëse e artë për një shtëpi moderne

Mikrocement në kuzhina, kyçi i artë për një shtëpi moderne

09/06/2021

Kur vjen koha për të rinovuar ose dekoruar kuzhinën, e para është të mendohet për stilin e dëshiruar, cilësinë e fundimeve dhe shpërndarjen e hapësirës. Por kualiteti i projektit të dizajnit vjen me materialet si mikrocementi, që sjell kyçin e artë për të pasur një kuzhinë funksionale dhe elegante.

Microcement në dyshemen e një zyre me hapësira të hapura dhe dritë natyrore

Krijo mjedise minimalistike me dysheme te mikrocementit

31/05/2021

Dizenjo hapesira minimalistike me dysheme te mikrocementit dhe arrij qe gjithcka te kete kuptim njesie. Njihuni me keshillat me te mira per te krijuar atmosfera minimalistike me nje estetike te personalizuar.

Banjo me microcemento, stili që po vjen në shtëpi

Banja me mikrocement, stili qe vjen ne shtepi

24/05/2021

Transformo banjon ne nje hapesire moderne me mikrocementin si aleat. Ekskiziteti dhe funksionaliteti i këtij mbulimi përkthehet në një rinovim të plotë dhe pa nevojë për të gjeneruar gërmadhë.